נוער

נוער


   

  יחידת הנוער במרכז הקהילתי מרכזת את פעילות בני ובנות הנוער בראש פינה. לרבות תנועות: הנוער העובד והלומד ובני עקיבא, מועדון נוער - בית הנוער ומחזק בתוכניות חינוכיות שונות

  בית הנוער

   מועדון נוער המיועד למפגש של בני הנוער אחד עם השני בשעות הערב. בית הנוער מלווה צוות מדריכים מקצועי בתחום החינוך הבלתי פורמאלי, אשר מכווין ומלווה את הנוער במפגשים ופעילויות חינוכיות. בצד הפעילות הערכית המתקיימת ע"פ שכבות גיל. מתקיימות גם פעילויות של פנאי.

   

  יחידת נוער ראש פינה

  מעודדת את הנוער למנהיגות צעירה הכוללת בתוכה יציאה למד"צים בתנועות הנוער, ולקיחת אחריות ושותפות בחיי הקהילה. זהו המקום עבור כל אחד ואחת מבני הנוער להביא את עצמם, ייחודיותם ורצונותיהם. הפעילות בבית הנוער מזמנת לבני הנוער הגשמה עצמית, למידה וחוויות. הנוער מוזמן להיפתח ולשתף ברמה האישית והחברתית עם המדריכים ועם חבריו.

  צוות המדריכים מלווה ע"י מנהלת יחידת הנוער המהווה אוזן קשת לנערים ולנערות.

  פעילויות בית הנוער

  מפגשים קבוצתיים ע"פ שכבות גיל של סדנאות מגוונות בהן רוכשים כלים וחוויות מעצימות. מעגל בנות – מפגשים של קבוצת בנות בכיתות ח'- י' המועברים ע"י מדריכה ועובדת סוציאלית בתכני זהות, מיניות והתבגרות. המפגשים יוצרים מרחב פתוח ונוח לבנות לדון ולשמוע על הנושאים. ומטרתנו לפתוח קבוצת בנים בשנה"ל הקרובה.

  מועצת נוער

  אנו רואים חשיבות רבה לעידוד, פיתוח וקידום מנהיגות צעירה בקרב בני הנוער, העמקת ערכי אחריות, הובלה, דוגמה ומופת מתוך ראייה והתייחסות לבני הנוער כדור המנהיגים העתידי. השנה, היחידה שמה לעצמה כמטרה לפתוח קבוצה של מנהיגות צעירה המורכבת מבני הנוער.

  למד"א

  מרכז למידה לסיוע לבני הנוער בתחום הלימודים, המופעל ע"י מתנדבים מהקהילה ופתוח לכל הנערים שזקוקים לעזרה לימודית.

  תנועות וארגוני הנוער

  ביחידת הנוער פועלות תנועות הנוער. היחידה היא הבית לצוותי ההדרכה, הקומונרים והרכזים, היא הבית לבני הנוער הפעילים והמנהיגים בתנועות הנוער: בני עקיבא, הנוער העובד והלומד. זאת לצד, שמירה על האוטונומיה המלאה המתאפשרת לכל תנועה וארגון בכפוף לתוכנית העבודה המקומית, המחוזית והתנועתית.

  תנועות וארגוני הנוער ביחידת הנוער פועלות תנועות הנוער. היחידה היא הבית לצוותי ההדרכה, הקומונרים והרכזים, היא הבית לבני הנוער הפעילים והמנהיגים בתנועות הנוער: בני עקיבא, הנוער העובד והלומד. זאת לצד, שמירה על האוטונומיה המלאה המתאפשרת לכל תנועה וארגון בכפוף לתוכנית העבודה המקומית, המחוזית והתנועתית.

  תכנית שגרירים צעירים פרויקט בשיתוף פארק התעשייה צח"ר.

   

   רכזת נוער - שיר בן-טל